Znajomość języka francuskiego nie jest konieczna podczas wyjazdu na winobranie.
Znajomość języka francuskiego nie jest konieczna podczas wyjazdu na winobranie.
Na wyjazd należy zabrać dowód osobisty, odpowiednią ilość ubrań (w tym nakrycie głowy, kalosze oraz płaszcz przeciwdeszczowy) i prowiantu oraz oczywiście nastawić się na ciężką pracę. Więcej w zakładce Poradnik.
Praca na winobraniu to popłatna praca sezonowa odpowiednia przede wszystkim dla osób, które nie boją się wysiłku i długich godzin spędzonych na polu. Na winobrania wyjeżdżają zarówno kobiety, jak i mężczyźni i są im przydzielane zadania odpowiednie do możliwości. Dość dobra kondycja fizyczna zdecydowanie pomoże przy cięciu, czy wożeniu winogron. Więcej praktycznych informacji w Poradniku.
Nie. Na winobraniu pracujemy na akord, więc od tego ile owocu zbierzemy zależy nasze wynagrodzenie. Pracujemy więc po 10-12 godzin niezależnie od dnia tygodnia.
Na polu spędzamy od 10 do 12 godzin dziennie.
Na winobraniu jesteśmy przeciętnie od 8 do 12 dni. Warto być przygotowanym na przedłużenie się wyjazdu do 14 dni.
Tak, każdy pracownik na winobraniu jest ubezpieczony. Jest to ubezpieczenie od wypadków przy pracy, dla bezpieczeństwa warto się ubezpieczyć od innych nieszczęść.
Tak, każdy pracownik winobrania dostaje umowę. Nie organizujemy wyjazdów do nielegalnej pracy „na czarno”.
Wyżywienie jest zazwyczaj we własnym zakresie. Warto zabrać odpowiednią ilość prowiantu z Polski, by nie przepłacać na miejscu. Śniadania i obiady jemy na polu, kolacje można przygotowywać sobie w hotelu, gdzie zazwyczaj jest ograniczony dostęp do stołówki i kuchni, dlatego zalecamy zabranie czajnika elektrycznego lub grzałki. Niektóre grupy decydują się na kolacje w stołówce, za które odpowiednia kwota odliczana jest od ich pensji na koniec wyjazdu. Więcej w zakładce Poradnik.
Tak, zapewniamy nocleg w hotelu w pokojach 8-, 3- i 2- osobowych.
Zapewniamy transport autokarem lub busami z Turku (woj. wielkopolskie) do hotelu we Francji oraz codzienny transport między hotelem, a polem gdzie pracujemy.
Winobranie to praca na akord. W zależności od urodzaju na polu i tempa pracy całej grupy zarobić można od ok. 80 do 120 euro dziennie, a w najlepszych grupach nawet 150 euro dziennie! Sprawdź od czego uzależnione są zarobki.